Laatste entry BI-blog 03-03-2010 - SQLStream: een streaming databaseserver
Vorige week heb ik de leverancier van de databaseserver genaamd SQLStream bezocht. Zoals het merende ...
BI-platform activiteiten
24 en 25 maart 2010, Masterclass Datawarehousing 2010 (nog enkele plaatsen beschikbaar)
18 mei 2010, BI-event 2010
19 mei 2010, The Textual Data Warehouse
10 juni 2010, Trends in BPM 2010
12 oktober 2010, BPMN 2.0 syntax en praktijk
9 november 2010, Datawarehousing & Business Intelligence congres
10 november 2010, Operational BI




Op 24 en 25 maart zijn voor het seminar 'Masterclass Datawarehousing 2010' nog enkele plaatsen beschikbaar.
Interesse? Klik hier voor informatie en inschrijving.


BI-poll De Cloud zal het BI-landschap ingrijpend gaan veranderen.
 
32%
 
49%
 
19%
BI-whitepapers || alle items ||

Reliability and Data Preservation at Petascale
Download: [ voor geregistreerden ]

Tapping into Unleashed Business Potential through ...
Download: [ voor geregistreerden ]

The Netezza Data Appliance Architecture
Download: [ voor geregistreerden ]

Easy datawarehousing - Eenvoud loont
Download: [ voor geregistreerden ]

'Procesmanager moet informatiestroom managen'
Download: [ voor geregistreerden ]

Klik hier om een whitepaper te uploaden.

BI-nieuws Nieuwe release MicroStrategy 9

08-02-2010 - Snelheid en gemak key features in Release 2.

MicroStrategy kondigde tijdens zijn jaarlijkse gebruikerconferentie in Las Vegas MicroStrategy 9 Release 2 aan.

MicroStrategy's nieuwe release bevat aanzienlijke prestatieverbeteringen die ervoor zorgen dat zakelijke gebruikers sneller analytisch onderzoek kunnen doen om belangrijke vragen in aanzienlijk kortere tijd te beantwoorden. De nieuwe algoritmen voor gegevenscompressie in MicroStrategy's in-memory BI-technologie stelt MicroStrategy in-memory cubes in staat om tot maximaal drie keer zoveel gegevens te bevatten als voorheen. Daarnaast zijn de nieuwe in-memory query algoritmen in staat twee keer zo snel gebruikers van antwoord te voorzien. Testen in MicroStrategy Labs en bij klanten laten zien dat MicroStrategy's laatste release van in-memory technologie tot vier keer zo veel rapporten als voorheen kan genereren met dezelfde hardware, met een gemiddelde responstijd van minder dan twee seconden.

MicroStrategy 9 Release 2 levert ook betere prestaties voor data-interacties. Testen tonen aan dat zakelijke gebruikers tot wel twee keer zo snelle prestaties behalen bij hun standaard gegevens manipulaties zoals sorteren, filteren, slicing & dicing, berekeningen; en sneller navigere, browsen en zoeken. De verbeteringen veroorzaken minder gegevensverkeer, stroomlijnen verwerking en gebruiken minder webservergeheugen.

Ook MicroStrategy's zeer visuele en data-rijke Dynamische Dashboards zijn aanzienlijk sneller in MicroStrategy 9 Release 2. Dashboard gebruikers zullen hierdoor snellere laadtijden en snellere dashboard interactiviteit als gevolg van verbeterde datacompressie algoritmen en nieuwe rendering algoritmen ervaren. Ook zorgt de nieuwe on-demand dataoverdracht technologie ervoor dat de gegevens in de dashboards stapsgewijs worden geladen op het moment dat de gebruikers ze nodig hebben en niet allemaal tegelijk, dit zorgt ervoor dat gebruikers dashboards tot wel tien keer sneller kunnen bekijken.

Het creëren van in-memory cubes is nog verder verbeterd in MicroStrategy 9 Release 2 waardoor organisaties in staat zijn om nog meer in-memory data te laden binnen hun huidige batch windows. Door de nieuwe data- loading algoritmen in MicroStrategy 9 Release 2 kunnen bedrijven 30% sneller in-memory data laden dan voorheen.

Met behulp van MicroStrategy's Jump-Start project kunnen bedrijven nu snel nieuwe BI-applicaties creëren. In de nieuwe MicroStrategy 9 Release 2, omvat het Jump-Start project meer dan 30 standaard rapporten en dashboards die direct kunnen worden aangesloten op bestaande databases.

De mogelijkheid om snel nieuwe applicaties te implementeren is van cruciaal belang en MicroStrategy 9 Release 2 biedt hiervoor verbeterde mogelijkheden om BI-applicaties up and running te krijgen in minder tijd. De nieuwe Graphical Architect omvat auto-modeling heuristics die het opzetten van een project acht keer sneller maakt voor nieuwe BI-applicaties.

MicroStrategy Health Center, een nieuw product gratis voor MicroStrategy klanten, scant automatisch alle MicroStrategy-servers om te anticiperen op problemen en het systeem te corrigeren, ook voorziet het in de communicatie met MicroStrategy Technical Support Centers. Met behulp van MicroStrategy Health Center, worden de systeemprestaties verbeterd door probleem preventie en de uptime van het systeem verbeterd door snellere afhandeling van verstoringen.

MicroStrategy 9 Release 2 introduceert belangrijke verbeteringen van haar dynamische dashboards technologie. Deze volgende generatie dashboard applicaties, genaamd "DashboardApps," bevatten alle informatie voor BI-gebruikers binnen een enkel dashboard. Deze eenvoudig te gebruiken DashboardApps vereisen geen enkele opleiding of speciaal te installeren software. DashboardApps zijn op zichzelf staande dashboards die kunnen worden gepersonaliseerd voor de ontvangers en via e-mail bezorgd worden vóór elke werkdag begint.

MicroStrategy zal aan het einde van dit kwartaal in Nederland, Belgie en Luxemburg een roadshow organiseren met de nieuwe mogelijkheden en verbeteringen in MicroStrategy 9 Release 2. Klik hiervoor meer details over nieuwste release van MicroStrategy.

Bron: MicroStrategy.

BI-nieuws 11-03-2010 - BI-oplossing van QlikTech opgenomen in Challenger Quadrant
QlikTech is op basis van de beoordeling van haar BI-oplossing QlikView, door Gartner geplaatst in het Challengers Quadrant van het Enterprise Business Intelligence Suites (EBIS) Magic Quadrant-rapport.
BI-video || alle items
Kadenza
In gesprek met Jeroen Blankendaal over de uitkomsten van onderzoek van Kadenza onder 350 BI beslissers. Kennisdelen maakt Business Intelligence succesvoller.
 
BI-articles || alle items ||03-07-2009 - Laat het kortetermijngewin niet overheersen!

Download: [ voor geregistreerden ]

Het is economisch zwaar weer, en in zulke roerige tijden is het voor bedrijven verleidelijk om zich te laten meeslepen door de waan van de dag. De telecommanager is bij uitstek de persoon die een stapje achteruit doet, de grote lijnen bekijkt en een koers voor de lange termijn uitstippelt. Lees meer
BI-agenda
18 t/m 20 maart 2010, Certified Business Intelligence Professional (CBIP)
18 t/m 20 maart 2010, Business Process Management (BPM)
24 en 25 maart 2010, Masterclass Datawarehousing 2010 (nog enkele plaatsen beschikbaar)
25 en 26 maart 2010, Opleiding Business Analytics
1 april 2010, Inergy 'BI zonder zorgen' Informatiebijeenkomst

Klik hier om een evenement op te voeren.

BI-sponsors
BI-jobsBI-Engineer
Inergy
Woerden

Consultant Business Intelligence
VCD Business Intelligence
Standplaats Eindhoven of Groningen

Datawarehouse Architect
VCD Business Intelligence
Standplaats Eindhoven of Groningen

Klik hier om een vacature te plaatsen.