Blogs
Paul van der Linden  |
 |
Paul van der Linden is al meer dan 15 jaar betrokken bij talloze datawarehousing en BI-projecten in binnen- en buitenland. Daarnaast schrijft hij ruim 10 jaar regelmatig over de BI-markt, -producten en -leveranciers en geeft hij lezingen over deze onderwerpen. Sinds 2007 is Paul senior managing consultant BI/BAO bij IBM Global Business Services. |
20 oktober 2009 - Pentaho koopt LucidEra: 1+1=?
Misschien is het u ontgaan: Pentaho (www.pentaho.com) neemt LucidEra over. BI Platform meldde het braaf op 6 oktober. En dat terwijl de website van LucidEra (www.LucidEra.com) ten tijde van deze blog er nog niks over meldt. Wie het bericht afdoet met: “weer een overname in BI-land” maakt zich er te snel vanaf. Maar misschien is de eerste reactie wel: “wie neemt wie over?” Want laten we wel wezen: behalve een handjevol BI die-hards zullen er weinigen zijn die van een of beide bedrijven hebben gehoord. Ter verduidelijking derhalve: Pentaho is leverancier van open source BI-software, terwijl dat LucidEra in SaaS-oplossingen doet (Software as a Service).
Dat open source langzamerhand aan terrein wint is duidelijk. Eveneens dat je soms over meer open source beschikt dan je denkt (meegeleverd zonder dat je het weet). Pentaho is druk doende om een compleet BI-platform in elkaar te sleutelen. Daar komen ze al heel ver mee, maar op het gebied van interactieve visualisatie, predictive modeling, mobile/search en performance management moeten ze nog wat stappen maken. De overname van LucidEra past goed in het (deels) opvullen van een aantal van deze lacunes.
De vraag is echter of voor organisaties de combinatie Pentaho/LucidEra een meer voor de hand liggende BI-oplossing is dan Pentaho alleen. Dat heeft niets te maken met de geboden functionaliteit (LucidEra voegt immers iets toe aan Pentaho), maar met de combinatie van twee non-mainstream concepten (open source en SaaS) gekoppeld aan twee relatief onbekende spelers (Pentaho en LucidEra). Komt het nieuwe Pentaho hiermee eerder in het gezichtsveld van bedrijven of schuift het door deze overname juist verder weg?